Služby

Je libo vyčistit boty?

Tento způsob výdělku na ulici je velice starý. Má své příznivce i své odpůrce. Příznivci mají většinou vlastní, pozitivní zkušenost, odpůrci nemají žádnou a jen díky povýšenému chování tento typ výdělku na ulici odsuzují a někdy mají i nemístné narážky. Vždyť práce jako práce, může si říct rozumně uvažující člověk. V dnešní době by to chtělo spíše kapku obdivu, že při všech těch odvětvích a možnostech zaměstnání, která se především ve velkých městech nabízejí, se najdou tací, kteří denně ohnou hřbet a sklání se Vám k nohám. Některým klientům to imponuje, cítí se pak jako mocipáni, alespoň po tu dobu, než je práce hotová. Jiní chodí pravidelně, s čističem se znají a jeden druhého obohatí o příjemnou vzájemnou komunikaci o novinkách a vůbec o dění kolem.
leštění boty
Dnešní čističi bot, obvykle pracují na frekventovaných místech center velkých měst, u nás především v Praze. Používají kvalitní čistící a kosmetické prostředky na typ materiálu, ze kterého je bota vyrobena, s ohledem na roční období a míru zašpinění. Nabídka a možnosti kartáčů, čistících flanelů, pěn, vosků, sprejů a jiných pomůcek je veliká, stejně tak jako zkušenosti a vypilované dovednosti čističe. Za základní, běžné, čištění zaplatíte cca 50Kč, větší čištění, nebo kozačky stojí od 70Kč.
Je pravdou, že větší část zákazníků tvoří muži z nejrůznějších příjmových vrstev, ale např. v zimním období se osmělí i ženy. U mužů je to především dáno tím, že dříve byli zvyklí si boty pravidelně čistit, voskovat, leštit. Nedovedli si představit vyjít na ulici ve špinavých botách, dost to vypovídalo o daném člověku a jeho úrovni na společenském žebříčku. O čistotu bot se páni starali, protože precizně vyčištěné boty byly zárukou jejich postavení, důvěryhodnosti a vážnosti. Špinavé boty vypovídaly o opaku.
čističi obuvi
Dnešní muži již takoví nejsou, bohužel se o své boty takřka nestarají. Také volba správného typu bot k danému oblečení bývá dnešním mladým mužům docela cizí. Velmi často se proto můžeme setkat s mužem v obleku, kravatou a teniskami. Dnešní trendy jsou jiné, muži této části odívání nevěnují náležitou péči a důležitost. Přednější je pro ně viditelná značka na obuvi a především cenovka. S čištěním bot se většina z nich nezdržuje a když se jim už boty nelíbí, koupí si nové.
A přitom čističi bot svou práci berou jako poslání a můžete si být jisti, že je na daném místě každý den najdete. Připraveni Vám poskytnout své služby na velice vysoké úrovni, s konverzací dle aktuálního dění a vtipem pro lepší den. Práce jim zabere od deseti minut po půlhodinku, podle míry zašpinění bot a náročnosti celé práce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup