Cestování

Na skok v Kanadě, země plná jezer, hor a polárních zvířat

Kdyby se vás někdo ptal na indiány, Eskymáky, zimu, jezera nebo hokej, pravděpodobně se vám vybaví Kanada. Rozlohou druhá největší země ve světe se nachází v severní Americe, má neskutečné množství nerostných a zemědělských surovin. Jedná se tak o vysoce vyspělou, ekonomicky bohatou zem. Domluvíte se anglicky i Francouzky. Přesto, že leží na hranicí s USA, se kterou úzce spolupracuje, jedná se o konstituční monarchii v čele Alžběty II, královny velké Británie.
noční obloha
 
Milujete ruch velkoměst, turistiku, adrenalinové sporty, kempování, poznávací zájezdy, nedotčenou dech beroucí přírodu plnou lesů a hor? Přesně tohle vám nabídne zem s polární září a  javorového listu.
 
Národní parky je jich mnoho, a právě ony zahrnuji obrovské množství zvířat, rostlin, ekosystémů, flory a fauny. Nalezneme zde známe vodopády, divoké řeky, průzračná jezera, lesy, hory, kanony, ledovcové pole. Zažít v nich můžete lyžování, kanoistiku, jízdu se psím spřežením, horolezectví, turistiku spojenou s pozorováním divoké zvěře, jako je medvěd Grizzly, vlci, soby, kamzíci, jeleni či národní bobry, ale také lišky, veverky, tuleně i velryby. Řadí se mezi vyhledávané místa fotografů a cestovatelů. Většina parků patří do světového přírodního dědictví UNESCO. Mezi nejznámější z nich jsou Národní park Banff (Alberta), Národní park Jasper (Alberta), Pacifik Rim Národní Park Reserve (Britská Kolumbie), Yoho Národní park (Britská Kolumbie), Prince Edward Island Národní Park (Ostrov prince Edwarda), Gros Morne Národní park Park (Newfoundland a Labrador).
 
Velkoměsta nabízí směs kultury, jídla či zábavy. Většina z nich leží na březích jezer, řek nebo oceánu. Za návštěvu stojí určitě některá z nich.
Torontoje nejvíce obývané město, často vyhledávané hokejovými nadšenci. Za zmínku stojí, že zde najdeme muzeum Baťovi obuvi.
Ottawa přesto, že patří ve velikosti až na šesté místo, jedná se o hlavní město Kanady, kde se také nachází parlament.
Montreal je druhé největší hned po Torontu, přezdívané také jako „město sto věží“ díky množství katolických kostelů. Připravte se na chladnější prostředí, a to i v létě, kdy na ostrově Notre-Dame probíhá pravidelně formule 1.
Vancouverje známe přístavní město u tichého oceánu. Turisté zde často vyhledávají Stanley park. Charakteristické je i svým multikulturalismem nebo průmyslovou činnosti. Milovníci filmu, zde narazí na centrum filmové produkce, která je třetí největší v Americe, přezdívaná také jako severní Hollywood.
 příroda a jezero
Prostě pro svojí nádhernou nedotčenou přírodu, nebo poznáním zdejšího ruchu velkoměst, Kanada jednoznačně stojí za návštěvu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup