Nákupy

Využití kamene ve stavebnictví – Horniny mohou být použity na obklady i dlažby!

Kámen je materiálem, který se dá skvěle využít pro obklady, dlažby a mnoho dalších. Ve stavebnictví je kámen nepostradatelný. Který se využívá nejvíce? 

Využití kamene ve stavebnictví – Horniny mohou být použity na obklady i dlažby!

Kámen se jako stavební materiál využívá již hodně dlouho, v moderním interiéru má své nezastupitelné místo a stejně tak jej lze využít i například na obklady fasád nebo jako dlažbu. U kamene je nesporná výhoda v tom, že je ohnivzdorný, mrazuvzdorný, nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu, je odolný, pevný a má velmi dlouhou životnost. V porovnání s jinými materiály, dokáže kámen odolávat všem okolním podmínkám až stovky let. V interiérech se pak využívá i kámen umělý, jde o náhražku vytvořenou ze sádry, která vypadá jako kámen, ale určitě nepřebírá jeho vlastnosti. 

antelope-canyon-canyon-freestone-colorful-50686

Uvnitř i zvenčí

Pokud přemýšlíte, jak si zdokonalit svůj domov, jak jej vybavit, hledáte vhodné obklady či materiál na dlažbu, určitě kámen neopomínejte. Už nejen proto, jaké má praktické vlastnosti, ale i pro jeho estetické vlastnosti. Kámen se velmi dobře kombinuje, může mít mnoho podob a barevných kombinací, kámen při použití v interiéru se například skvěle dá skloubit se sklem, kovem ale i dřevem. Právě s přírodními materiály vypadá kámen nejlépe, využít se pak v interiérech dá například jako obklad obývací stěny, koupelny nebo kuchyně. Venku jej můžete využít jako obklad fasády a zejména pak na dlažby kolem domu a do zahrady. Kámen pak může obložit i celou fasádu, ale klidně i jen její část.

pexels-photo-2988377

Využití pískovce 

Mezi nejpoužívanější horninu nejen ve stavebnictví, ale i například v sochařství patří pískovec stoneexpert.cz. Pískovec se dá využít rovněž v interiérech i exteriérech, na výstavbu zahrádek, na obklady koupelen, ale i ostatních interiérových pokojů, pískovec má rovněž dekorativní vlastnosti a dá se snadno opracovat, takže může mít i různé tvary. Pískovec se navíc výborně hodí na obklady a cestičky na zahrádkách a předzahrádkách, ale také na obruby a klidně i schody. 

Kámen je pro své výborné vlastnosti zkrátka vhodným a odolným materiálem. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup