Nezařazené

Čaj, nebo spíše káva?

Než připravíte občerstvení…
V této fázi nakládání s teplými nápoji je možné je nalézt v kuchyních, jídelnách či dokonce tajných spížích umístěné buď v klasickém supermarketovém provedení, nebo – v případě, že obyvatelé patří spíše k fajnšmekrům – je možné se setkávat s více sofistikovaným dávkování, než je obyčejný platový obal v případě kávy a papírová krabička v případě čaje.

Tato sofistikovaná verze nejčastěji spočívá v tom, že jsou jak káva, tak čaj umístěny v sáčcích označených prodejcem. Tyto sáčky jsou po otevření silně aromatickými, jelikož se jedná o čerstvě namletý produkt, případně čaj, který byl dlouhodobě umístěn ve vůni udržujících sklenicích nebo jiných nádobách. Jednoduše skutečně odborný prodejce je schopen klientům nabídnout zboží, po jehož zalití horkou vodou je jim zprostředkován jedinečný zážitek.
Za trochu vyšší cenu tak můžete zapomenout na „obarvenou vodu“ chutnající nijak. Namísto toho se můžete těšit na krásně voňavé espresso, černý či zelený čaj, jež pro Vás budou vzpruhou
i důvodem pozvat k sobě domů na návštěvu přítele.

Kafaři versus milovníci čaje
Existují osoby, pro něž je požívání obou zmíněných teplých nápojů stejně skvělou zkušeností. Ovšem povětšinou se lze spíše setkávat s názory a chutěmi proti sobě stojících dvou skupin, kdy jedna nedá dopustit na kávové nápoje a druhá si svůj život nedovede představit bez hrnku s čajovými lístky.
Oba nápoje jsou natolik osobitými, že k sobě poutají zatvrzelé vyznavače, jež často není možné přemluvit k tomu, aby „přešli na druhou stranu.“

A jak je to u Vás doma? Máte ve skříňce nad dřezem schovány sáčky se sypaným čajem, nebo se tam ukrývají pixly skrývající černé zlato v podobě pražených kávových bobů? Nebo snad skutečně nepohrdnete ani jedním, ale ani druhým artiklem a Vaši známí si u Vás tak vždy mohou přijít na své, ať už osobně preferují to či ono?