Nezařazené

Na sever od Zanzibaru se nachází osamělý ráj, který čeká na své objevení

Strávili zde své dovolené slavní herci, zpěváci i milionáři. Zapomeňte na starosti reálného světa a vyrazte na dovolenou na ostrov Mnemba, který se nachází jenom dvě hodiny letu od Zanzibaru. Právě tady se nachází malý ostrov soukromého ražení, který splní všechna vaše očekávání, co se opuštěného ráje týče. Reálný svět plný peněz a informací a přebytku jako by tady neexistoval. Není nic, jenom pláže, tyrkysová barva moře a zvláštně tmavá barva nebe v kontrastu s bílým pískem na plážích.

Ostrov, který má pláž o délce jednoho a půl kilometru

Ostrůvek je opravdu malý. Jeho obvod činí jeden a půl kilometru. Najdete tady pouze personál bungalovů a klienty, jejichž počet je striktně omezen.
Ostrov má omezený počet turistů, kteří zde najednou mohou relaxovat – a také dětí!

Na celém ostrově se nachází pouze deset bungalovů, které jsou přístupné turistům. V každém bungalovu mohou být pouze dva lidé – respektive najednou nesmí na ostrově být více než dvacet turistů. Například na ostrově nesmějí být více než dvě děti v jednom termínu.

·         Na plážích nejsou žádní prodavači ani povaleči
Dá se říct, že ten kousek pláže, který patří vašemu bungalovu, je jenom váš. Je to až neuvěřitelné, kolik svobody takový pocit přináší – být pánem svého prostoru, svého času, svého plánu. Představte si na tomto ostrově týden, nebo dva. Nemuset se o svůj prostor a svůj čas dělit s nikým jiným než právě s tím, s kým jste sem přijeli.

Všechny bungalovy jsou postaveny z materiálů, které lze najít v přírodě. Kmeny stromů, podlahy jsou z desek a režné rohože. Všechno postaveno na písku, žádné základy a žádný beton. Postele jsou ale kvalitní a matrace jsou dovezené z Evropy, té největší kvality. Však je také postel dominantou všech bungalovů. Všechno je vytvořeno tak, aby to budilo dojem jednoduchosti, volnosti, otevřeného prostoru a výhledu na volné moře přímo z postele. Nenajdete tu žádný křiklavý luxus.