Nákupy

Jak často bychom měli měnit starý kredenc

Nezbytnou součástí každé kuchyně je i nábytek. Tím hlavním a nejdůležitějším je pak kuchyňská linka a kredenc. Právě ty totiž mají hlavní podíl na tom, jak snadno se nám zde pracuje. Jejich výběr je tedy velmi důležitý.

Avšak podobně jako každá jiná věc, i tyto časem zestárnou a nastane čas, kdy bude nutné je nahradit. Ovšem poznat, kdy nastala ta správná doba, není vůbec jednoduché. Důvodem je především fakt, že se jedná o výrobky, které mají při správné péči velmi dlouhou životnost. Také se přede objeví jen málo znaků, že například starý kredenc již pomalu odchází. Přesto existuje několik vodítek, kterými se můžeme řídit.

velká, vybavená kuchyně

V první řadě je to věk onoho nábytku. Je jasné, že čím starší je, tím horší bude jeho stav, a to i při nejlepší péči. Zde však může být problém v tom, že pokud jsme dům či byt kupovali již vybavený, pak nemusíme tento údaj znát. Ovšem ani to není konec světa.

Dobré také je provádět pravidelné důkladné prohlídky. Jejich četnost závisí na stáří onoho nábytku, avšak pokud si, jak bylo výše zmíněno, nejsme stářím stoprocentně jisti, rozhodně se je vyplatí dělat častěji. Nic nás nestojí a mohou přinést cenné informace. Jaké jsou však známky, po kterých bychom se měli dívat?

bílá kuchyň s kredencem

V první řadě je to napadení škůdci. V případě dřeva jsou to červotoči, které poznáme podle charakteristického zvuku, který vydávají, když se prokusují dřevem. Stačí si tedy zajistit kompletní ticho a chvíli poslouchat, zda neuslyšíme chroupání.

Pozornost bychom měli věnovat také nejrůznějším plísním, které se mohou vytvořit. V kuchyni, zvláště v okolí sporáku, totiž často panuje teplé, vlhké prostředí, díky páře stoupající z vařících se potravin. Pokud některou z těchto věcí najdeme, je potřeba okamžitá výměna, neboť je přímo ohroženo naše zdraví.

U mechanických problémů záleží na jejich závažnosti. Někdy stačí jen dotáhnout uvolněný šroub, jindy je skutečně nutná výměna. A je na nás, abychom posoudili, jaké řešení je v tomto případě nejlepší.