Nákupy

Nezapomínejme na prevenci!

Ačkoliv se může zdát, že onemocnění covid-19 je již minulostí, není tomu úplně tak. Virus je stále mezi námi, pouze jsme našli účinné prostředky, jak proti němu bojovat. To ale neznamená, že můžeme přestat dodržovat opatření proti jeho šíření! Naopak, stále bychom měli dbát na prevenci, a nevystavovat sebe, ani naše blízké, nákaze. A právě proto je důležité si základní pravidla neustále připomínat. Je jasné, že většině lidí už to přijde otravné a zbytečné, ale přesto si pojďme tyto pravidla oživit.

prevence - mytí rukou a respirátor

Základní pravidla prevence Covid-19:

Mytí rukou

Toto pravidlo není základem pouze proti covidu, ale je základem denního života. Důležité však je mýt ruce poctivěji a častěji, zkrátka po návštěvě jakéhokoliv prostoru, akce a setkání. Pokud se někde zdržíte delší dobu, skvěle fungují antibakteriální gely, které si můžete vzít všude s sebou!

Držte si odstup

Nikdo po Vás nechce, abyste chodili s metrem a měřili si dvou metrovou vzdálenost od lidí. Stačí dát na selský rozum a udržovat zdravý odstup.

antigenní test VivaDiag Pro

Zakrytá ústa?

Roušky a respirátory již nejsou povinné nikde. Je proto zcela na Vás, zda jí preventivně nosit budete nebo ne. V létě je to dost nekomfortní, ale například v dopravě, kde je stísněnější prostor, mohou být velmi účinné.

Průběžné testování

Dnes se už nemusíte složitě objednávat na test a dlouho čekat, antigenní testy jsou k dostání skoro všude. Před koupí si určitě ověřte výrobce a sterilitu! Pokud vlastníte firmu je testování dvojnásobně důležité, proto je pro Vás výhodnější zakoupit větší balení do zásoby. Například antigenní testy VivaDiag Pro mají balení až o obsahu 1.000 testů! Jsou určeny k samotestování a stěr se provádí z přední části nosu (1-2 cm hluboko). Tyto testy jsou rychlé, přesné a mají vysokou specificitu a senzitivitu. Samozřejmě jsou certifikovány a můžete je snadno najít na seznamu testů uznávaných EU.