Služby

Objevte kouzlo Velkého Mederu v Podunajské nížině

Každý z nás přistupuje k dovolené s velkým očekáváním. Nelze se tomu divit, protože jsou to jediné čtyři týdny (dle zákona), kdy máme oficiální právo na odpočinek delší, než pouhé dva víkendové dny. Proto si také obvykle dáváme záležet na tom, kde a jakým způsobem dovolenou prožijeme, aby to nebyl ztracený čas, a aby se nakonec nestalo to, že se budeme spíše těšit znovu do pracovního procesu. Této formulaci se možná zasmějete, ale skutečně jsou mezi námi tací, co dovolenou zruší, anebo ji rapidně pozmění, pokud jim cílová destinace přestane vyhovovat.

brýle u bazénu

Zkuste to na jihu Slovenska

Slovensko je převážně hornatou zemí, kterou na některých místech střídají údolí velkých řek a také rozsáhlé nížiny. Tou nejznámější a nejrozlehlejší je nížina Podunajská, která poskytuje svým obyvatelům nebývale teplé klima s dlouhým slunečním svitem. Právě proto se tu také daří zemědělským plodinám a mimo jiné i rekreačním pobytům.

To ale není vše, Podunajská nížina se vyznačuje ještě jedním specifickým rysem – vyvěrají tu termální prameny. V oblasti velkého Mederu jsou jímány do bazénových nádrží a využívány pro rekreační účely.

dno termálního bazénu

Koupel v termálu – kdo z vás si někdy vyzkoušel na vlastní kůži koupel v termálním bazénu, jistě dokáže popsat rozdíl mezi vodou termální a z vodovodního řadu, obohacenou chlórem. Termální bazény proto patří k nejoblíbenějším vodním rezervoárům, a proto také apartmány Velký Meder https://www.travelguide.sk/cze/velky-meder/ubytovani/?apartmany=1 prosperují i mimo hlavní sezónu. V termálu se totiž mžete koupat i tehdy, je-li venku náplň na teploměru hluboko pod bodem mrazu.

Ideální místo pro výlety – rekreační areál ve Velkém Mederu je obklopen lesoparkem, což samo o sobě zvyšuje atraktivitu tohoto místa, a zároveň k ní přispívá i fakt, že to odtud není daleko do Bratislavy, do Budapešti a do Vídně. Můžete si tedy pobyt zpestřit různými výlety, a budete-li chtít zavítat ještě dál, mohli bychom vám doporučit například Nízké a Vysoké Tatry a oblast Liptova či Gemera.