Nákupy

Používáte raději kartonové nebo plastové obálky?

Už snad každý se setkal s kartonovými obálkami. Buď jsou pouze papírové určené na dokumenty nebo naopak ještě vyplněné bublinkovou folií, aby nedošlo k poškozené přepravovaného materiálu. První papírové obálky vznikly v Číně již ve druhém století před naším letopočtem a používaly se k přepravě většího množství peněz vládním úředníkům. Obálky se vyráběly ručně až do druhé poloviny 19. století, kdy poptávka přerostla nabídku a začala se rozvíjet strojová výroba. První stroj byl patentován v Anglii v roce 1845.

kartonové obálky

Většina firem dnes právě kartonové obálky používá, jelikož jsou snadno dostupné na kancelářských e-shopech v baleních po více kusech. V nabídce jsou různé velikosti, jednoduché i s bublinkovou folií. Jejich výhodou je nízká cena, lehký a zároveň pevný materiál, snadné zavírání, bezproblémová popisovatelnost rukou či vytištěním adresy přímo na obálku a odolá i lehké vlhkosti a prašnému prostředí. Taková obálka je nedílnou součástí života každé firmy.

obálka

Takže když potřebujete odeslat dokumenty, které se nesmí přehýbat nebo jinak poškodit, zvolíte kartonovou obálku. Pokud chcete zaslat drobný předmět, který chcete ochránit před poškozením nárazem a podobně, zvolíte kartonovou obálku s bublinkami. Obálky jsou natolik lehké, že nenavýší cenu zásilky. Jedinou nevýhodou těchto obálek je nízká odolnost proti vysoké vlhkosti. Pokud hrozí zmoknutí nebo navlhnutí obsahu, je nakonec lépe využít plastovou obálku.

A jak je to s ekologií? Po použití kartonových a jiných papírových obálek je můžete jednoduše vyhodit do tříděného odpadu, aby se znovu recyklovaly pro další použití. U bublinkových stačí vnitřek vytrhnout a můžete opět umístit do kontejneru a nechat recyklovat. Jestliže si tedy můžete vybrat mezi recyklovatelnými nebo plastovými obálkami, sáhněte pro kartonové. Příroda i ochranáři vám jistě poděkují.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup