Kultura

Svezte se parním vláčkem 8.5.2018

Ve vzpomínkách se mi vybavuje příjemná krajina, kterou projíždí vlak tažený parní lokomotivou. Ze zatáčky se vynořuje syčící parní lokomotiva VLKAVA  a  z ní za nezaměnitelného pískajícího zvuku létají všemi směry obláčky páry. A Tomáš popoháněný tetičkou Apolenou běží přes louky, pole, aby mašinfírovi připomněl, že je středa a proto má zastavit panu doktorovi. Po splněném úkolu se Tomáš vrací poskakováním po kolejích a pražcích zpátky domů, k tomu hraje líbivá hudba. Film je úžasný stejně jako mé vzpomínky na parní lokomotivy z dětství.
Pokud také máte rádi historické vláčky a parní lokomotivy a chcete svým dětem dopřát úžasný zážitek, vyrazte za zábavou i ponaučením na nejsevernější město české republiky.
parní vlak
Hezkou akci připravilo město Šluknov na úterý 8. května 2018. Po 14. hodině odjíždí z Krásné Lípy historický vlak „Kafemlejnek (Litovel)“.
Do Krásné Lípy můžete přijet i směrem od Nového Boru, odkud vyjíždí parní vláček krátce po osmé hodině ranní. Jízdenky zakoupíte dobově ve vlaku. Můžete sebou vzít kola i pejsky.
V Krásné Lípě se můžete těšit na velkou oslavu stého výročí vzniku samostatného Československa. Akce je spojena zároveň i s oslavou 130. výročí založení Klubu českých turistů.
muž a flašinet
Děti můžete nenásilně seznamovat s historií, budete mít možnost shlédnout představení o výcviku vojáků v 1. světové válce, k vidění a slyšení bude přítomen flašinetář, uslyšíte zkoušku představení palných zbraní. Děti uvidí, jim asi neznámé motokolo, budou mezi vámi procházet dobově ustrojení kameloti, vojáci, strážníci. Spolek elegantních dam předvede stylové tance a módní přehlídku. Na šluknovském zámku budou probíhat kostýmové prohlídky prvorepublikového okruhu pravidelně po 20 minutách.
polní kuchyně
Vyschlé hrdlo svlažíte vynikajícím výročním pivem Republika 18° z místního Falkenštejn pivovaru, který se původně nazýval Křinický pivovar. O vyhladovělé žaludky se postará spolek Českých žen a vlastenek s polní kuchyní s Balounovou vítěznou polévkou a dalšími dobrotami.