Www

Už nemusím chodit na úřad

Dnes mnoho lidí mají své zaměstnání spojené s počítačem a tak, když přijdou domů, tak jsou rádi, že si od té každodenní práce s počítačem mohou odpočinout. Ale i občas se dá doma internet využít i efektivně. Například vám může ušetřit starosti s vybavováním na úřadech.

Už hodně dlouhé roky, to je od roku 2000, naši poslanci řeší správu digitalizace, která by nejenom snížila velký počet administrativních pracovníků, ale ušetřila by tak i občanům nejenom čas, ale zároveň by měli všechny potřebné informace, které by všichni občané měli vědět a mohli je využít v reálném životě.  Protože ne všichni lidé se zajímají o politiku, legislativu včetně zákonů a novel, které vešly v platnost.
úřad práce, tiskopisy

Tak zvaná zkušební verze portálu veřejné zprávy byla spuštěná přibližně v roku 2003 a hovořilo se o tom, že by tato služba měla stát asi 40 milionu korun. Ten kdo to tenkrát už chtěl využít, tak byl dost zklamaný, protože se nedalo do něj vstoupit bez ID (podnikatelé).

Ale dnes, pokud budete potřebovat něco na úřadech vyřídit, získat potřebné informace, zároveň si vytisknout, vyplnit a odeslat formulář, tak v současnosti stránky portálu veřejné zprávy portal.gov. jsou plně funkční a věřte, že vám to ušetří spousta času a energie. Je to určeno nejenom pro všechny občany, včetně cizinců, ale pro podnikatele a samozřejmě úředníky.

Najdete zde jak potřebné formuláře, včetně důležitých informací a nápověd. Máte možnost se zde seznámit s informacemi, které se týkají jak České republiky, tak EU. Stránky vás navedou jak na portál MPSV (ministerstvo práce a sociálních služeb) nebo na portál MVCR (ministerstvo vnitra ČR), který určitě využijí i cizinci, kteří u nás chtějí žít nebo už žijí. Můžete se seznámit se Sbírkami zákonů, dostanete se na seznam datových stránek, nebo si zjistíte aktuální informace o veřejných zakázkách.
nové technologie

Tyto webové stránky pro občany by měly být včas aktualizovány a doplňovány novými právními předpisy. Pokud to tak bude, bude to perfektní. Doufejme, že nám to všem ulehčí jednání s úřady.