Www

Vyhledávání úniku vody je dnes snadné

Instalatérské rozvody nejsou po celou dobu své činnosti nikdy stoprocentní. V průběhu času postupně dochází ke stárnutí materiálu, k jeho opotřebovávání, a někdy mohou některé komponenty vykazovat skrytou vadu. V zásadě jde o to, že tekutiny se šíří všemi směry a jakmile mají příležitost, uplatní se v praxi fyzikální zákony a pro nás to znamená jediné – neočekávaný a nechtěný únik vody.

vodovodní baterie

Unikající voda z potrubí a armatur může o sobě dát znát buď přímo, kdy si povšimneme místa, kde došlo k defektu, anebo nepřímo, například uvnitř zdiva, kdy voda postupně proniká mezi pórovitý materiál. Průnik vody do zdiva je o to horší, že neznáme přesné místo, odkud voda odtéká, a to nám ztěžuje řešení závady.

Dříve se vyhledání úniku vody řešilo svérázně – zpravidla se musela oklepat omítka, postupně odkrývat zářez s vodovodními trubkami a pracně centimetr po centimetru zkoumat, kde se nachází trhlinka. A tím, že bylo zdivo kolem mokré, nebylo to snadné a velmi drobné mikrotrhlinky jste mohli snadno přehlédnout.

přívody vody

V současné době na to jdou instalatéři jinak. Nepoužívají vizuální metodu, ale nasazují tzv. akustické (poslechové) tyče Hykron anebo využívají průniku formovacího plynu s obsahem vodíku, který unikne i skrze nepatrné skulinky a dá jasný signál, kde se závada nachází. Tyto metody se nasazují do jakéhokoli prostředí, aniž by bylo nutné oklepávat omítku nebo bourat zdivo, instalatéři lokalizují místo s přesností v milimetrech a vy pak můžete pouze odkrýt malý prostor, aby bylo možné závadu odstranit. Tím se šetří čas, vynaložená energie a samozřejmě i peníze.

S tímto vědomím se pak nemusíte obávat rozvádět vodu uvnitř zdiva a mimo jiné vybudovat i topení v podlaze, kde by dříve závada na potrubí znamenala rozkopat celou podlahu v obýváku, zatímco nyní se závada řeší rychle, operativně a bez zbytečných, velmi namáhavých a nákladných postupů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup