Finance

Co kdyby náhodou…

Možná jste něco podobného někdy v životě zažili i vy. Možná spíše vy, kdo jste stejně jako já žili v socialistické éře nedostatku, ale klidně i v dnešních časech, kdy je všeho vesměs dost. Protože i v dobách, kdy je všude zdánlivě vše k mání, existují situace, kdy člověk náhle narazí na něco, co by prostě chtěl či dokonce měl okamžitě koupit. Protože se taková příležitost třeba jen tak nenaskytne, ať už je tato atraktivní čímkoliv.
Nejednou dojde k tomu, že člověk vidí něco, co je k mání, touží po tom, ale jako naschvál si to právě koupit nemůže, protože u sebe nemá dost peněz a nemá kolem sebe ani nikoho známého, koho by mohl urychleně požádat o půjčení chybějící hotovosti. A to v tu chvíli a dost možná i nejednou v budoucnu zamrzí.
kreditka muže
Protože by třeba i jenom tak málo stačilo!
Ovšem vozit s sebou po kapsách tisíce nebo rovnou miliony pro případ, že by se naskytla nějaká mimořádná příležitost ke koupi? To by také nebylo zrovna ideální řešení. Protože by to byl risk. Člověk by mohl takové peníze ztratit, mohli by mu je ukrást, nepozorná manželka by mu je mohla třeba vyprat nebo by mohly doznat jiné újmy. A i kdyby se s nimi nic nestalo, nebylo by takovému jedinci dobře na duchu, protože by si na ně musel dávat soustavně pozor a nemohl by si kvůli tomu náležitě užívat života.
Zdánlivě se tu tedy jedná o neřešitelnou situaci. Zdánlivě. Protože tato ve skutečnosti své řešení má. A je docela jednoduché.
Člověk může mít po kapsách kdykoliv dost peněz, a to i když je tam fakticky nemá, může mít po kapsách dokonce větší finance, než opravdu vlastní. Pokud zvolí ideální řešení. V podobě kreditní karty.
platba kreditkou

S takovou . A to dokonce i ve chvíli, kdy je skutečně nemáte, kdy se například před výplatou náhle ocitnete v mínusu a tudíž v háji.
Protože touto kartou na rozdíl od karty debetní můžete platit i tehdy, když se tím dostáváte do mínusu. V tu chvíli tu totiž platíte penězi patřícími společnosti, jež vám onu kreditní kartu vydala, až do výše sjednaného limitu, a tento revolvingový úvěr následně splácíte s úroky.
Což znamená, že platit takovou kartou víc, než kolik máte na účtu, není zadarmo, ovšem zároveň tu máte své jisté. Tedy jisté peníze kdykoliv po ruce. Peníze, které můžete utrácet dle libosti. A které vám na rozdíl od hotovosti nikdo nikdy nesebere.
A nemusíte se tak dostat do podobně neradostné situace jako já. Který jsem se kdysi mohl jen smutně dívat, jak běsnící dav vykupuje ony úžasné Rubikovy kostky. A nejen ty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup