Nezařazené

Děti by měly mít dětský vzor

Každé malé dítě je už od malička ovlivněno výchovou svých rodičů a také podněty, se kterými přichází do styku. Děti si totiž berou příklad nejen z chování a činů obou rodičů, ale i z toho, co jim dnešní doba nabízí, včetně vzorů, které můžou zásadně změnit jejich osobnost a udělat z nich lidi, jakými se později stanou.
chlapec před televizí

Mladou generaci mění vrstevníci

Každé dítě potřebuje mít stanovenou určitou cestu, po které se rozhodně pak kráčet. Do značné míry se nechávají dnešní děti inspirovat svými vrstevníky, kteří jich mění a často se s nimi ztotožňují.
Internetové portály jim v současnosti nabízí pohled ze světa youtube, kde najdou děti své generace, které jejich život ovlivní natolik, že chtějí mít věci, které jejich idoly vlastní a dělat vše tak, jak to vidí u nich.
Ne vždy si však uvědomují, že na materiální hodnoty a popularitu svých oblíbenců dosáhnou.Děti, které jsou na youtube a plní své kanály jedním videem za druhým, jich však můžou inspirovat k tomu, aby si vydělaly nějaké peníze už v jejich věku. I to má však někdy negativní stránku, a tou je ztráta soukromí a mnohdy zátěž v podobě zodpovědnosti za to, co vše jsou ochotné publikovat na veřejnost.

Idol z televizních obrazovek

Žádný rodič moc nezabrání tomu, aby jeho dítě nebylo vystaveno televizní obrazovce a pořadům, které se tam odvysílají. Děti si proto vybírají své idoly ze známých tváří, se kterými přicházejí do styku, jakými jsou zpěváci, herci nebo moderátoři, kteří jich často motivují k tomu, aby rozvíjely svůj talent a neměly strach se odhodlat prorazit ve světě, který jim může něco nabídnout. Kopírují tak jejich chování, vystupování a jdou si za svými sny s cílem, který je díky jejich idolům přínosem pro jejich dospívání.
rodina u stolu

Předloha v podobě jejich rodičů

Nejkrásnější a nejvíce ocenitelnou hodnotou, jakou můžou rodiče svým dětem nabídnout, nespočívá v materiálních hodnotách, ale v předloze jejich osobnosti, ze které si pak vezmou značný příklad.
Chování rodičů, jejich činy, vycházení s lidmi, pracovní nasazenost, schopnost řešit problémy, rodinné soužití, odhodlanost a vytrvalost, můžou dětem být natolik dobrým příkladem, že se díky charakteru a vzoru, který mají ve svých rodičích můžou stát lidmi, kteří budou pro společnost přínosem a příkladným obrazem pro ostatní, kteří s nimi přijdou do styku.