Nezařazené

Facebookové rande


Dokonalý svět

Facebook je v současné době pro nemalou část populace určitou variantou reálného světa. Velká výhoda je v tomto případě v tom, že zde sdílíte vámi vybrané střípky vlastního života, čímž můžete vlastní obraz poměrně dobře vylepšit.

Přesto byste možná byli překvapeni tím, kolik informací tu o sobě uvedete jaksi mimochodem – a věřte, že jsou tu velmi dobře uloženy. Bydliště, školy, zaměstnání, příbuzenské vazby, zájmy projevené „lajky“ nebo členstvím v určitých skupinách, oblíbené hry či využívání zábavných aplikací – to vše o vás v souhrnu říká víc, než tušíte a asi byste si i sami přáli. Ponechme stranou možnosti zneužití takového „prokádrování“ – nyní se tvůrci rozhodli, že vám na základě těchto informací najdou vhodný protějšek.
facebook v mobilu

Dating

Nová služba nazvaná prostě a stručně Dating bude součástí infrastruktury Facebooku, pro její využití ale bude nutné se přihlásit. Pokud tak učiníte, oba profily budou od sebe důrazně odděleny. Uživatelé chtiví seznámení budou viditelní výhradně pod svým křestním jménem, aby bylo garantováno jejich soukromí. Mezi potencionální partnery také nebudou zařazováni lidé, které máte ve svých přátelích.

Ani konverzace mezi hledači lásky nebude probíhat na Messengeru, ale přes vlastní schránku. Prostředí vlastní sociální sítě a seznamky tak bude odděleno i na této bázi. Pro původní oťukávání mají být povoleny pouze textové zprávy bez fotografií a videí.

A jaké osobní informace o uživatelích bude při hledání vhodného protějšku aplikace zohledňovat? Samozřejmě využije právě už zmíněné osobní zájmy a preference a třeba i skupinu vašich přátel. Také budete mít možnost jít lásce naproti i na akcích, jichž se chystáte zúčastnit – díky propojení s facebookovými Událostmi budete mít možnost zjistit, kdo další bude přítomen.

Příjemné je, že prostředí seznamky nebude využíváno pro umisťování cílené reklamy, během „namlouvání“ tak nebudete sledováni za účelem sběru těchto dat.
dotek srdce

Opravdová láska

Podle vyjádření svých tvůrců má být tato služba primárně určena pro nezadané a hledat se nebude flirt ani bokovka, ale ideální protějšek pro život. Dating nemá v žádném případě napomáhat k ukojení nejnižších pudů, ale naopak k navázání opravdového vztahu. Myšlenka je to jistě ušlechtilá,    otázkou ovšem je, jak se ujme v praxi.

Tomu, že očekávání jsou v tomto případě opravdu veliká, nasvědčuje fakt, že už ve chvíli představení tohoto konceptu zaznamenala společnost Match Group, provozující mimo jiné službu Tinder, propad svých akcií zhruba o pětinu.

Naopak pro možnost využití služby jako lovného území možných bokovek hovoří to, že se tady bude pracovat v utajení. Že danou službu využíváte neuvidí vaši přátelé ani partneři, ale zase pouze další její uživatelé. Pokud se tedy rozhodnete poohlédnout, jestli není „jinde tráva zelenější“, zůstane to pouze mezi vámi a Facebookem.

Na to, jakou si Dating získá mezi uživateli pověst, si budeme muset ještě počkat. Už teď je ale jasné, že nynější internetové seznamky budou mít brzy velkého konkurenta.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup