Nezařazené

Jak dát ruce pryč od sladkostí?

Chuť na sladké. To je něco, co známe všichni a bohužel s ní i mnohdy bojujeme. Samozřejmě marně. Pokud vás přepadne chuť vrhnout se na celou tabulku čokolády a k tomu spořádat ještě několik dalších zásob, je to vážné. Víte, co vlastně jíte a na co vlastně máte chuť? Když tomu chcete pomoci a minimálně omezit sladkosti ve vašem životě, držte se těchto rad:
lákavá makronka


HLAD

Je docela pravděpodobné, že vaše tělo potřebuje hodnotné jídlo a tak začne vysílat falešné signály v podobě nedostatku cukrů. V pořádku je, dát si něco sladkého po obědě, ne místo něho. Pokud vám v hlavě křičí myšlenka „Něco bych si dal/a“, zbystřete a dejte si něco k jídlu. Zaženete tím vaši touhu, spořádat zásoby odložené převážně pro návštěvy, nebo pro děti.


ZUBNÍ PASTA

Dokonalým způsobem, jak utéct před nervózním kousáním nehtů při představě, že něco sladkého nesníme, je vyčistit si zuby. Zubní pasta vaší puse dodá pocit svěžesti, čistoty a neutralizace chuti. Na nějaký čas vám to pomůže a třeba vás už pak chuť na sladkosti, ani nenapadne.


„ZÁVISLÁCI“

Ano, je i skupina lidí, kteří naprosto ujíždí na sladkostech a to ve velkých množstvích. Jestli patříte mezi nich, pravděpodobně vám nepomůže žádná rada, jak tomu předejít. Můžete, ale poměrně úspěšně obměnit vaše sladkosti, za ty „zdravější“. Kupujte si sladkosti ze speciálních regálů, které obsahují náhražku rafinovaného cukru, za ten přírodní. Vynikající alternativou je stévie, javorový sirup, med, nebo melasa. Je nespočet (ne moc známých) sladkostí, které obsahují tyto sladidla. Porozhlédněte se po nich, když už jinak nemůžete.
javorový sirup

Většina dostupných, a tak moc oblíbených sladkostí, v sobě ukrývá sladidlo v podobě bílého rafinovaného cukru. Co to vlastně je a čím je tak škodlivý? Rafinovaný cukr, mnoho odpůrců nazývá také bílý jed. Je to z toho důvodu, že obsahuje jen minimální výživovou hodnotu. Jeho rafinací, se získává šťáva z cukrové třtiny, do které se mimo jiné přidává i vápno (pro neutralizaci kyselin). Není to rozhodně nic dobrého pro naše tělo, protože tento cukr sice zajistí okamžitý přísun cukrů do našeho těla, ale způsobuje jenom jeho ukládání v podobě tuků.
sklenička medu

Jestli už máte chuť na sladké, nebraňte se ji. Je řada skvělých a chutných sladkostí, které obsahují přírodní sladidla a dodají vašemu tělo i výživové hodnoty, ne jenom prázdný kalorie.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup