Nezařazené

Jak zabavit děti v deštivém počasí

Molitanové míčky – míčky na líný tenis zakoupíte za pár korun v obchodě s hračkami nebo v e-shopu se sportovními potřebami. Mohou se stát skvělým společníkem v deštivých dnech, kdy byste ven nevytáhli paty, a nejraději byli ukryti v teple. Jejich značnou předností je, že si s nimi můžete házet v bytě, aniž by se cokoli poškodilo nebo rozbilo. Můžete s nimi driblovat po zemi, házet je na zeď, nebo pinkat s tenisovou raketou o zeď nebo jen tak s míčkem ve vzduchu. Ti šikovnější mohou zkusit žonglovat se třemi míčky, není to obtížné a naučit se to dá zvládnout za jedno deštivé odpoledne.

silueta rodiny

Lezení po štaflích – klasické dřevěné štafle, pokud je doma máte, a v každém druhém domě určitě k nalezení budou, můžete využít pro dětské soutěže pod dohledem dospělých. Zvláště ty nejmenší děti se báječně zabaví, soutěže mohou být např. kdo z dětí vyleze až na špičku, kdo z nich štafle přeleze na jejich druhou stranu, kdo se dokáže dotknout stropu atp. Hra musí probíhat pod dohledem dospělých, kteří budou připraveni na případné pády. Štafle lze také využít jako odrazový můstek pro skok do molitanu, přichystaného z několika vrstev matrací na zemi.
hra se stavebnicí

Písmenková soutěž – starší školou povinné děti si mohou zahrát oblíbenou hru, kterou hrávala na pionýrských táborech již generace našich babiček. Spočívá v psaní na papír předmětů, zvířat, rostlin, dopravních prostředků, známých osobností atd., které vždy začínají na nějaké písmeno, před každou hrou vylosované. Hra může mít obdobu i fyzickou, lze ji koncipovat tak, že budou hráči hledat a přinášet předměty začínající na dané písmenko, např. písmeno K a budou to kartáček na zuby, kolíček na prádlo atd. Vyhrává pochopitelně ten, kdo vyjmenuje nebo najde takových věcí nejvíce, ale to není cílem hry, jde především o to rozvíjet obrazotvornost, fantazii a radovat se z docela obyčejných maličkostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup