Nezařazené

Vymírání koberců

Vzpomenete si ještě na návštěvy u babiček, kde všude po zemi, často i v kuchyni, byly koberce? A navštívíte-li dnes mladé domácnosti nebo se porozhlédnete u sebe doma, kolik jich napočítáte?
malá okna

Kam zmizely?

Koberce prostě tak nějak přestaly být v módě. Co za tím vězí?
·         Jsou náročné na údržbu
Je třeba je pravidelně vysávat, vyklepávat, ale hlavně prát a čistit. Pokud rozlijete na koberec červené víno nebo Vám ho dítě pomaluje fixaci, budete se fleků zbavovat těžko. Ideální je, pozvat si na čištění profesionály.
tři okna v ložnici
·         Udržují se v nich roztoči a jiný hmyz
Rybenky, moly a další malé nenápadné potvůrky se Vám mohou pod nebo v koberci usídlit a nemusíte o tom dlouho vědět.
·         Jsou zásobárnou prachu
I při pravidelném vysávání v koberci prach zůstává, zvlášť, má-li delší chlup. Pro alergiky to může být problém.
To mohou být některé důvody pro to, proč mají dnešní domácnosti podlahy pokryté dlažbou, dřevěnými parketami, vinylem nebo laminátem. Stačí zamést, setřít a je uklizeno. Nějaké fleky Vás většinou nemusí trápit. A můžete si pořídit i robotický vysavač a přenechat pak veškerou práci jemu. Odpůrci mohou namítat, že je zima od nohou, protože tyto podlahy jsou většinou poměrně chladné. Nicméně řada domácností si z tohoto důvodu nechává zabudovávat podlahové topení. O jeho pozitivním, či negativním vlivu na zdraví člověka se rozepíšeme někde jinde. A kdo nemá podlahové topení, nosí staré, dobré, české bačkory.
postel se stolem
Zůstávají ale pokoje, do kterých se koberec hodí. Bývá to právě dětský pokoj, kde děti často leží a sedí na zemi a aspoň část podlahy by proto koberec měl pokrývat. V obývacím pokoji se zase koberec hodí k sedačce, protože hosty bychom neměli nutit obouvat bačkory a pokud u nás delší dobu posedí, tak aby je nezáblo od nohou. V ložnici u postele má kobereček také své místo. A pak v koupelně a na toaletě, které koberečky dokážou hezky zútulnit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup