Nezařazené

Kdy pomůže svěřit se do rukou plastickému chirurgovi

Maminky po porodu řeší dva nejhlavnější problémy – povolená a vytahaná kůže na břiše, která může být komplikovaná ještě rozestupem břišních svalů, při kterých se na břicho nedají cvičit ani klasické cviky, která se dá spravit abdominoplastikou (plastická operace břicha), a změny prsou díky kojení.
lékaři u operace
Jak a kdy se dělá abdominoplastika:
Tato plastická operace řeší povolenou břišní stěnu nejen po porodu, ale také po velkém úbytku váhy, může také být řešením při vzniklém kožním převisu po císařském řezu. Ze zdravotních důvodů se provádí také při rozestupu přímých břišních svalů po porodu (pokud přetrvávají), spraví se tím „propast mezi nimi“ a dochází téměř ihned po operaci ke správnému držení těla, správnému zatížení páteře a odstraní se tak bolesti zad, které jsou s tím spojené.

Abdominoplastika se provádí v anestezii celkové, trvá zhruba dvě hodiny, a po operaci je nutný delší klidový režim, přitom minimálně měsíc je nutné nosit kompresivní elastické prádlo. Zhruba tři týdny po operaci se žena může pomalu vracet k běžnému životu, ovšem zatím ještě bez větší fyzické zátěže. V případě, že byla operace provedena kvůli rozestupu břišních svalů, je tato doba o něco delší. Při operaci se odstraní kožní i tukové nadbytky, takže bohužel zůstává jizva, ta se dá dobře zamaskovat vhodným spodním prádlem.

Kdy přistoupit k modelaci prsou:
Plastické operace prsou nejsou už v dnešní době žádnou novinkou a provádějí se celkem běžně, ženy si nechávají prsa zmenšit, zvětšit nebo zpevnit, i když po porodu nejsou.
V případě modelace prsou se jedná o pozvednutí prsou, která se dá doplnit o augmentaci, což je zvětšení prsou. V dřívějších dobách se silikonové implantáty musely po několika letech měnit, což už v dnešní modernější době nutné není, implantáty jsou takové kvality, že to není třeba.
dívka v bikinách
Pokud chcete podstoupit jednu z těchto plastických operací nebo dokonce obě po porodu, odborníci doporučují minimálně jeden rok po porodu, a ideální je to v době, kdy už opravdu žádné další dítě neplánujete. Pokud chcete podstoupit operace obě, časový interval mezi nimi musí být minimálně tři měsíce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup