Nezařazené

Jak se zbavit bolesti krční páteře

Každého z nás určitě už někdy v minulosti tahle velmi nepříjemnábolestzastihla.
Jak se ji ale zbavit? To zůstává otázkou. Mnoho lidí těmito bolestmi velmi trpí a řadí se k nejčastějším bolestem postihující lidskou společnost. I když se to možná někomu z vás nezdá, jedná se o velmi zatíženou část našeho těla. Díky bolesti krční páteře nás můžou bolet také jiná místa, mezi která se řadí například bolest hlavy, zad či ramen.

krk

Velmi špatné pro krční páteř je špatná poloha spánku. Při špatné poloze vás může ráno dost bolet. Vzniknout může například u lidí, kteří mají sedavé zaměstnání nebo naopak se hodně pohybují v dopravních prostředcích. Pokud jste někdy viděli člověka, který má tendenci vysunovat více hlavu vpřed než normálně, pak pravděpodobně trpí těmito bolestmi. Pokud jste to právě vy, snažte se nehrbit v ramenou a vypínat prsa.

Jak tedy tuhle bolest vlastně řešit? Úplně nejlepší by bylo, kdybyste s potížemi zašli k lékaři. Často vám předepíše určitý plán léčby. Pokud byste se ale bolesti chtěli zbavit sami, zkuste cvičení právě na krční páteř a snažte se chránit vaši šíji proti prochladnutí. Ale pozor! Horká vana není dobrým řešením. Ideální pro bolest krční páteře je jóga. Pokud se ale rozhodnete pro nějaké to cvičení, buďte velmi opatrní. Při potížích je dobré zpevnit krk pomocí opory.

Bolesti ale také mohou vznikat v důsledku velkého stresu a nervozity. Pokud jste často vystaveni depresím a stresovým situacím mohou se vaše svaly zablokovat, proto je velmi dobré se stresu co nejvíce vyhýbat a raději relaxovat. Co se týká seniorů, často bolest krční páteře poukazuje na vysoký krevní tlak, nemoc srdce, cukrovku apod.

krček

Pokud budou bolesti ale stále přetrvávat, bylo by dobré opravdu lékaře navštívit. Ten vám určitě pomůže a vysvětlí vám vše potřebné. Opravdu žádnou bolest nikdy nepodceňujte, ať už se týká čehokoliv.