Nákupy

Komu se vyplatí čajové a kávové předplatné


Čaj a káva patří k nejoblíbenějším nápojům, a i když je nelze stoprocentně považovat za součást pitného režimu, jde o velmi důležitou součást každodenního pracovního tempa či odpočinkového rituálu. Milovníci kávy soustředí svou pozornost na kofeinové nápoje s převahou špičkových odrůd kávy Arabica, někteří namísto kávovníku raději sáhnou po náhražce hávy v podobě praženého žita a čekanky, a vyznavači čajových nápojů mají na výběr z mnoha druhů čajů černých, zelených, bílých, žlutých, modrých a dokonce i kvetoucích. Mezi čaje řadíme i horké nálevy z léčivých bylin, ovocné čaje, Honeybush a Rooibos, a konečně i čaje Maté, Matcha či Ájurvédské speciály.

čajový servis

Mít doma čaj nebo kávu není nic neobvyklého a mohli bychom si troufnout tvrdit, že se snad nenajde jediná domácnost či kancelář, kde by alespoň docela obyčejný pytlíkový čaj nebyl přítomen.

S kávou a čajem je to však podobné, jako se vším ostatním v životě, například s obuví a oblečením. Můžete totiž nakoupit garderobu a boty ve špičkové kvalitě, s nimiž se směle vypravíte na vysokohorskou turistiku, anebo nakoupíte podobné modely v pochybné jakosti a na túře se vám boty rozpadnou a oblečení rozpáře a potrhá. Chcete-li si užít opravdový požitek z kvalitních čajů a kávy, měli byste se blíže zajímat o jejich původ, způsob zpracování a složení.

čajový nápoj

Některým domácnostem a firmám, zejména kancelářím, se vyplatí pořídit kávové nebo čajové předplatné Darka shop. Výhodné je v situacích, kdy jste pravidelnými konzumenty těchto produktů, a jedná-li se i o větší počet osob, například ve firmě, anebo ve spojení několika rodin, které se navzájem navštěvují a popíjejí kávu a čaj pravidelně. Předplatné se týká všech druhů čajů a kávy v sortimentu daného obchodu a součástí služeb bývá i bezplatná doprava na místo určení přepravní společností. Předplatné se může hodit i pro slavnostní příležitosti, například pokud organizujete pro nějaké skupiny osob různé oslavy narozenin, svatební oslavy, abiturientské večírky apod.