Služby

PET láhve

Všude kolem nás jsou plasty a je bláhové si myslet, že se svět bez nich obejde. Neobejde, plastové výrobky tu budou stále, protože je řada výrobků či procesů se bez vlastností, které mají plasty skutečně neobejde. Plasty mají oproti kovům velikou výhodu v chemické odolnosti. Na každou chemikálii, na každou sebenebezpečnější kyselinu, která kovy lehce rozleptá do pár hodin, se najde některý z plastů, který ji odolá a to skutečně dlouhodobě. Další velká výhoda plastů je jejich výroba. Nemusí se složitě obrábět jako kovy, ale ve většině případů se vyrábí vstřikováním. A na výrobu vstřikovacích strojů jsou tu firmy jako např. HRO TECHNOLOGY a.s. Hro-tech, která je špičkou ve svém oboru.

PET láhev

Znáte hru geocaching? Často v úkrytu najdete něco, co vypadá jako zkumavka a má běžný šroubovací vršek jako PET láhev. Ano, tato zkumavka je zatím nenafouklá PET láhev, která se vyrobila vstřikováním právě na takovém stroji, jako vám může na objednávky vyrobit firma HRO-TECH. A můžete si představit, jaký tlak asi musí poté vyvinout nafukovací stroj, aby z tohoto polotovaru vyrobil finální PET láhev.

PET láhev

Plasty jsou výrobkem člověka, nevyskytují se volně v přírodě jako jiné suroviny, ale bohužel je v přírodě nacházíme jako odpadky, které někteří lidé nejsou schopni po sobě uklízet a nechávají je ležet tam, kde dopijí minerálku nebo pivo. Bohužel poločas rozpadu plastové lahve je minimálně sto let, takže pokud je dobrovolníci z lesa neodklidí, bude tam PET láhev po několik dalších lidských generací. Problém není v plastech, ale v lidech. V těch lidech, kteří se neumí chovat v přírodě, ale často ani ve městech. Dokud nezměníme své chování, dokud se nenaučíme si vážit věcí kolem sebe, dokud budeme ničit přírodu, nějaký zákaz plastových brček k ničemu nebude. Člověk vymyslel plasty, a teď se bude muset naučit, jak je ekologicky likvidovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup