Finance

Rodinný rozpočet, co Vás nezruinuje

Je to někdy těžké, smířit se s tím, že si teď nemůžete dovolit tolik věcí, jako jste mohli, když jste byli svobodní a bez závazků, tedy dětí. Děti jsou drahá záležitost, to je pravda, ale ruku na srdce. Váš život bez nich by hodně postrádal na smyslu. Je to tedy celé jen o tom, umět si peníze dobře rozložit. Vysvětlete dětem, jaká je Vaše finanční situace a že prostě není možné, aby si přáli tak drahé dárky k Vánocům. Nerozmazlujte své děti a kupujte jen to, co je opravdu důležité a navíc praktické.
označený výpočet
Samozřejmě se těžko radí, abyste šetřili na dětech, protože to se dělá velmi těžko, když jsou tak roztomilé, když prosí, ale je potřeba určit hranice toho, co se může kupovat a co už je moc drahé. Udělejte si rozpočet toho, co potřebujete měsíčně zaplatit. Do toho hlavně nezapomeňte započítat ani energii, hypotéku a zkuste si dávat stranou nějaký obnos pro případ nečekaných výdajů (nikdy nevíte, co se Vám kdy porouchá a je dobré být na to připraven). Sepište si kolik průměrně utratíte za potraviny a za výdaje na dětských kroužcích. Pokud jste se seznamem vešli do Vašeho měsíčního příjmu, tak si můžete udělat seznam číslo dva. Tento je však už na to extra navíc. Sepište si tedy věci, co byste rádi pořídili tento měsíc anebo zdali má někdo ve Vašem okolí narozeniny a Vy musíte sehnat nějaký ten dárek. Také sem můžete zahrnou to, co plánujete opravit anebo čím chcete Váš dům dovybavit. Můžete připsat i pár věcí, které byste si normálně netroufli pořídit. Není špatné mít velké sny a tím, že to budete mít každý den na očích (doporučujeme vyvěsit na ledničku), tak se jim budete každý den přibližovat, protože Vás to požene k tomu, abyste pracovali tak moc, jak jen to půjde, abyste si daný sen jednou mohli dovolit splnit.
sourozenci u vody

Hlavně si vždy na začátku každého měsíce ujistěte, co Vás čeká za nečekané výdaje, to znamená, jestli třeba děti nejedou na ozdravný pobyt anebo nejsou zrovna Vánoce a Vy budete shánět dárky pro celou rodinu. Prostě mějte vždy přehled o tom, kam putují Vaše finance a kam by naopak putovat neměly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup