Nákupy

Základem domu je plot

Plot se dělá už od pradávna a to díky tomu, aby zabránil zlodějům proniknout na pozemek a vytyčil hranici vlastního pozemku. V dnešní době si můžete vybrat hned z několika variant plotu a to plot dřevěný, plot pletivový, či plot betonový. Pokud se rozhodnete pro jednu z těchto variant, tak si nejdříve zjistěte, na co je jaký plot dobrý a co od daného plotu požadujete.

Plot (24)

Plot betonový je zaručeně nejlepší varianta a to díky vlastnostem, který plot nabízí. Tento plot Vám zajistí dokonalé soukromí před sousedy a to díky výšce 3 metrů. Dále Vám zajistí protihlukovou a povětrností bariéru, která se dokonale hodí u hlučných silnicích. Na plot nepotřebujete žádné stavební a lze s ním oplotit jakkoliv velký pozemek. Můžete si také vybrat z mnoha dekorů a výplní, které si budete přát. Dále zabraňuje proniknutí zvěře a zlodějům na pozemek. Jedinou nevýhodou betonového plotu je jeho vyšší cena oproti ostatním variantám.

Plot (25)

Plot pletivový je nejčastější variantou a to díky tomu, že nestojí tolik peněz a vydrží dlouhé roky bez ošetřování. Většinou je opatřený brankou a dá se doplnit ostnatým drátem, který odrazí zloděje. Dá se postavit také ve svažitém terénu a jeho realizace je poměrně rychlá. Jedinou nevýhodou je, že jde přes plot vidět, to se však dá vyřešit sítěmi, či porostem za plot. Jde zde o ideální poměr cena/kvalita.

Plot dřevěný už se netěší takové oblibě, jako dva předchozí. Ovšem hojně se využívá u betonových plotů jako výplň a také se s ním můžeme setkat na horských chatách. Jeho hlavní nevýhodou je neustále ošetřování během let. Takže Vás bude stát nejen čas, ale také peníze, které zaplatíte za laky, či lazury. Ovšem jeho náklady jsou minimální a zvládne si ho postavit i méně zdatný jedinec.

Pokud se tedy rozhodujete vystavit plot, který Vám vydrží dlouhé desítky let bez ošetřování, tak rozhodně zvolte betonový plot.