Cestování

Traktory jsou i pro legraci

Pokud si my lidé s něčím spojujeme traktory, pak obvykle s prací někde na poli nebo v jiné zemědělské oblasti, případně v lese. Tam všude jsou traktory lidem prospěšné, tam všude pomáhají s těžkou prací a jsou přínosem.

Ovšem traktory nejsou zjevně jenom k tomu, aby za lidi udělaly to, na co si lidé sami netroufnou, co svými silami nezvládnou nebo by to byla zbytečná dřina. Traktory tu mohou být třeba i pro obveselení lidí.

orba traktorem

Že nevíte, co je na traktorech tak komického, že nechápete, jak by tyto mohly lidi bavit? Pak jste určitě ještě nebyli v jihočeské Horní Plané v době, kdy tady probíhala Traktoriáda. Což je právě místní kulturní nebo aspoň rádoby kulturní událost, která má za účel pobavit veřejnost, a to právě s využitím traktorů.

Na hřišti Dobrá Voda v Horní Plané si to spolu rozdávají jednak traktory tovární a jednak ty doma vyrobené. A rozdávají si to pochopitelně ve vší slušnosti, nemám tím na mysli, že by snad spolu tato zemědělská technika měla techtle nebo dokonce mechtle.

Takové traktory tu plní se svými majiteli na trati nejrůznější úkoly, od spanilé jízdy a seznámení se s tratí až po soutěžní jízdy, a jde o akci, která se těší skutečně velkému zájmu publika. Plus tu jsou i další akce jako skákací hrad a opékání buřtíků pro děti, ukázky akrobatické jízdy přes překážky na kolech či taneční zábava.

traktor na poli

Pokud se tu chcete pobavit uměním traktoristů všech věkových kategorií i vy, klidně se tu zastavte. A to klidně i na více než onen jeden den, kdy akce probíhá, protože na rozdíl od minulosti už není problém se v Horní Plané ubytovat. A pokud jste majiteli traktoru a chtěli byste se také aktivně zúčastnit, klidně se v infocentru, telefonicky nebo e-mailem přihlaste. Ale v tom případě si opravdu pospěšte. Protože se nejbližší Traktoriáda koná už sedmadvacátého srpna. Tedy za pouhých pár dní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup