Www

Nová aplikace sleduje kvalitu potravin

Chytlavá reklamní sdělení nebo příjemné a atraktivní obaly mohou být dnes pro spotřebitele poněkud matoucí až klamavé. Nemusí totiž sdělovat nic o jakosti výrobku, natož jeho případném složení. Dodnes zatím nebylo možné získat informace o dané poživatině ze žádného volně přístupného zdroje. S tím nyní pomáhá nová speciálně vyvinutá mobilní aplikace.
Ovoce a zelenina

Znáte FOODGROOT?

Jmenuje se „Foodgroot“ a pochází z českých luhů a hájů. Jedná se o databázi potravin, která obsahuje nejrůznější informace o jejich kvalitě. Data jsou uložena poměrně podrobná, a tak je možné se dovědět kupříkladu o použitých technologiích při výrobě a zpracování, složení včetně přidaných látek, původu a době převozu, certifikátech jakosti. Rovněž o asi nejdůležitější položce, kterou je hodnocení uživatelů, což může být hlavním faktorem pro rozhodování.
Aplikace je veřejně přístupná a určena pro „chytré“ mobilní telefony. Stačí jejich pomocí načíst čárový kód konkrétní potraviny. Následně se zobrazí celkový přehled o její kvalitě včetně hodnocení a porovnání s ostatními v dané kategorii. Druhy jídel, které čárový kód nemají, lze však vyhledávat také. K tomu slouží fulltextové vyhledávání.
Mobilní aplikace

Uživatelé mohou doplňovat

Do databáze mohou doplňovat informace i sami uživatelé. Položky jsou hodnoceny v rozmezí 0-100 % a na tomto základě zde funguje jejich barevné rozlišení od červené po zelenou. Prozatím jsou nahrané informace v aplikaci od externí firmy spolupracující s výrobci, plány do budoucna jsou získat data přímo od výrobců.

Plánovaná je i expanze do zahraničí

V současné době aplikace funguje pouze pro domácí trh, v plánu jsou i další evropské státy a později třeba Asie, Austrálie a USA. Rozvíjející se digitální systémy časem mohou nabídnout rovněž rozšířenou realitu v podobě zobrazení dat pouhým pohledem na požadovaný čárový kód namísto jeho skenování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup