Nákupy

Zahradní pergola pro pocit pohody a bezpečí

Jaké je stolování pod pergolou – mnoho lidí si oblíbilo návštěvy restaurací, kaváren, cukráren či vináren, kde je možné posedět venku, pod slunečníkem či podobným přístřeškem. Bližší kontakt s přírodou a přirozené proudění vzduchu totiž vytváří zvláštní klima, velmi odlišné od toho v interiéru. Je o to více poutavější, jestliže jsme v kontaktu s přírodou, jsme jí obklopeni a jsme její součástí. Dokonce i ve městech, kde je venkovní posezení omezeno jen chodníkem, parkovou zelení a výsadbou okrasných rostlin v květináčích, chutná oběd či večeře úplně jinak, než ve vnitřních prostorách uzavřené provozovny.

rostliny nad pergolou

Pod pergolu můžete vzít kávovar, odšťavňovač na ovoce, grilovací soupravu, můžete tu připravit ovocné smoothie, zeleninový salát, odpolední svačinu a lehký dezert. Můžete tu slavit narozeniny, oslavit promoci, protáhnout svatební hostinu pro úzký okruh přátel v rodinném kruhu. Pergola je zkrátka ideální prostředí pro stolování, kde na vás nepůsobí téměř žádné rušivé vlivy.

pergola v zahradě

Hrát si pod pergolou – že nezlobí ten, kdo si hraje, je známý fakt, a pod pergolou máte k dispozici více energie z okolního prostředí. Dodávají ji vám i vašim ratolestem okolní stromy, květiny, pnoucí keře, trávník, zkrátka živé organismy, kterých bývá uvnitř bytu jen minimálně. Je-li pergola zastřešená, děti tu mohou pobývat za deštivého počasí, stavět domy z kostek, jezdit s autíčky, sestavovat dílky stavebnice, malovat a modelovat, prostě být tvůrčí a veselí.

Zastřešený venkovní prostor perfektně poslouží i dospělým, venku se lépe čerpá inspirace pro práci na počítači i domácí ruční práce, jako je šití, vyšívání, aranžování květin, tvorba velikonočních dekorací anebo drobné opravy a kutilské práce. Značnou výhodou je i otevřený prostor ve vašem zorném úhlu, nemáte pocit sevření a stísněnosti, což může nastat v příliš dlouhém pobytu v uzavřené místnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup